Kraty pomostowe antypoślizgowe – charakterystyka i zastosowanie

Antypoślizgowe kraty pomostowe znajdują różnorodne zastosowanie w wielu miejscach. Można je znaleźć praktycznie przed każdym urzędem, budynkiem publicznym czy zakładem przemysłowym. Bardzo często są montowane także na posesjach prywatnych. Korzystając z nich można zapewnić bezpieczeństwo osobom wchodzącym i wychodzącym z budynku. Stosuje się je podczas tworzenia ciągów komunikacyjnych, zwłaszcza tam, gdzie powierzchnia jest śliska.

Właściwości antypoślizgowych krat pomostowych

Do ich produkcji wykorzystuje się nośne płaskowniki oraz poprzeczne pręty, które są ze sobą zgrzewane oraz wciskane. Tak uzyskana powierzchnia staje się wytrzymała i solidna. Jest także odporna na czynniki zewnętrzne, w tym niesprzyjające warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu może służyć przez wiele lat i bez problemu znosi skrajne temperatury, promienie słoneczne, czy deszcze. Charakteryzuje się także bardzo wysoką nośnością. Ich zaletą jest również uniwersalność, dzięki której sprawdzają się w wielu miejscach.

Poszczególne modele mogą różnić się między sobą powierzchnią oraz wielkością oczek. Można zamówić taki, który będzie w stanie idealnie sprostać potrzebom danego miejsca.

Ich zastosowanie

Dbałość o bezpieczeństwo odgrywa bardzo ważną rolę, antypoślizgowe kraty pomostowe można spotkać praktycznie wszędzie tam, gdzie podłoże bywa wilgotne lub pokryte lodem i może grozić pośliźnięciem. Dzięki nim można zapewnić ochronę przed upadkiem.

Bardzo często wykorzystuje się je do produkcji podestów oraz schodów, które prowadzą do budynków użyteczności publicznej. W ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom danego miejsca, jak i interesantom. Właśnie dlatego antypoślizgowe kraty pomostowe można zobaczyć przed urzędami, przychodniami, szkołami czy różnego rodzaju zakładami pracy.

Stosuje się je także w halach i magazynach, gdzie bardzo istotną rolę pełni szybkość transportu towarów, a także wszystkich obiektach wewnątrz których panuje podwyższona wilgotność.