Kraty pomostowe – do czego tak właściwie służą?

Ważną zaletą tych wytrzymałych konstrukcji jest ich uniwersalność. Różnorodność właściwości oraz możliwych zastosowań poszczególnych modeli sprawiają, że kraty pomostowe znajdują zastosowanie w wielu branżach. Bardzo często są one wykorzystywane do budowy różnorodnych konstrukcji wewnątrz zakładów przemysłowych czy magazynów. Osoby prywatne, sklepy lub instytucje użyteczności publicznej stosują je np. do budowy ramp dla wózków inwalidzkich lub schodów. Krótko mówiąc, można je zobaczyć wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wytrzymała, niezawodna, a do tego prosta konstrukcja.

Różne sposoby produkcji krat pomostowych

Dzięki temu, że mogą być wykonane z różnych materiałów, poszczególne modele mogą mieć inne właściwości, a co za tym idzie, być dostosowane do potrzeb danego miejsca i zaprojektowane w taki sposób, by mogły sprostać jego potrzebom. Bardzo często wykonuje się je z aluminium, stali kwasoodpornej, nierdzewnej, materiałów kompozytowych i nie tylko.

Zależnie od wykorzystanych materiałów oraz oczekiwanych właściwości, ich konstrukcja oraz proces produkcyjny również może być inny. Bardzo często stosuje się metodę prasowania krat pomostowych. Dzięki niej ostateczna konstrukcja jest bardzo wytrzymała i będzie w stanie znosić znaczne obciążenie.

Jeśli potrzebujemy konstrukcji antypoślizgowej, możemy wybrać kraty pomostowe serrated. Będą one idealnie sprawdzać się w miejscu, w którym po powierzchni konstrukcji będą chodzić ludzie.

W przypadku, gdy zależy nam na równej, płaskiej powierzchni, zalecanym procesem produkcyjnym jest metoda zgrzewania.

Zalety krat pomostowych

Mogą pełnić różnorodne zadania, dlatego spotykamy je w różnych miejscach, warto sobie zadać jednak pytanie – dlaczego tak wiele osób się na nie decyduje? Wszystko dzięki ich licznym zaletom. Pierwszą z nich jest stosunkowo niska cena. Naturalnym jest, że poszukujemy rozwiązań, które wiążą się z jak najmniejszymi kosztami. Jeśli konstrukcja jest stosunkowo tania, a do tego prezentuje się estetycznie, jest wytrzymała, trwała i bez problemu spełnia swoje zadanie, wiele osób się na nią zdecyduje.